Federații Sportive din România - T, V, Y


Știi câte federații sportive sunt în România?


Federația Română de Taekwondo ITF

Cosmin Oprescu Presedinte
Ciprian Banea Vice-Presedinte
Adrian Bibu Vice-Presedinte
Mihai Hondru Secretar Genera
Strada Bradului, bl. 15, sc. A, ap. 12 
Calan, jud. Hunedoara, Romania 
(+40) 766 800 330 
president@taekwondo-itf.ro


Federația Română de Taekwondo WTF

Presedinte, Constantin Apostol
Secretar General, Gheorghe Grigorescu
Bd. Basarabia, nr. 37-39, sector 2, Bucureşti
021.317.21.45
021.317.21.46
organizator@taekwondowtf.ro


Federația Română de Tenis

George COSAC Presedinte 
0756.115.272

Adrian MARCU Vicepresedinte 
0756.115.275

Ionut MOLDOVAN Vicepresedinte 
0747.087.653

Razvan ITU Vicepresedinte 
0756.115.273

Federatia Romana de Tenis 
Str. Vasile Conta nr. 16, sector 2, Bucuresti
(021) 317.17.15
(021) 317.17.16
office@frt.ro

Centrul National de Tenis
Str. Pierre de Coubertin nr 11, sector 2, Bucuresti
(021) 324.53.30
0756 16 16 33
(021) 324.53.29
cnt@frt.ro



Federația Română de Tenis de Masă

Presedinte Cristinel Romanescu
Vicepresedinte Nicolae Ochiana
PR & Marketing Manager Beatrice Romanescu
Secretar general Radu Voinea
Str. Vasile Conta, nr. 16, sector 2, Bucureşti
021.317.25.00
021.317.28.21
office@frtenismasa.ro
international@frtenisdemasa.ro


Federația Română de Tir cu Arcul

Presedinte: Aurelian Bacinschi 
 0744 433 723
aurelian.bacinschi@frta.ro

Vice-resedinte: Mugurel Ciusca
0721 164 295
mugurel.ciusca@frta.ro

Vice-resedinte: Adrian Poeana
0745 345 732
adrian.poeana@frta.ro

     Secretar General: Ion Pandele    
0745 340 526

Str.Vasile Conta, nr.16  sectorul 2 Bucuresti  
021-3170271
031-8057894
office@frta.ro


Federația Română de Tir Sportiv

Preşedinte Sorin BABII
Vicepreşedinte Maricel POPA
Str. Vadul Moldovei, Nr. 14, Sector 1, 014033, Bucureşti, ROMÂNIA
+40 21 269 06 61
+40 21 269 06 60
office@frts.ro


Federația Română de Triatlon

PRESEDINTE Adrian Nanulescu
adrian.nanulescu@frtri.ro

VICEPRESEDINTE Razvan Florea
razvan.florea@frtri.ro 

VICEPRESEDINTE Vlad Stoica
vlad.stoica@frtri.ro

SECRETAR GENERAL Klosz Peter
klosz.peter@frtri.ro
0764.65.08.75
office@frtri.ro 


Federația Română de Volei

Presedinte VISAN GHEORGHE
0745 341058
021 3150422
visan.gheorghe@medu.edu.ro
visan@min.edu.ro
   
Secretar General ISPAS CONSTANTIN
0744 310516
021 3171747
021 3171747
costelispas@frvolei.ro

str. Vasile Conta nr. 16, sector 2, Bucuresti, Romania cod postal: 020954
frvolei@frvolei.ro


Federația Română de Vovinam viet-vo-dao

Preşedinte Florin Macovei
Str. Frumoasă nr. 28, sector 1, Bucureşti
0744.296.279
office@vovinam-vietvadao.ro


Federația Română de Yachting

Robert Penciu – preşedinte
Bogdan Grădinaru – vicepreşedinte
Radu Zitti – vicepreşedinte
Str. Conta Vasile, 16, Bucuresti Sector 2, Bucuresti, 020954
office@fry.ro 
president@fry.ro 
+40 21 317 2546
+40 21 317 2546
SHARE

About Radu Rosulescu


    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu